Nauka języka angielskiego podczas wyjazdu

Od lat wiadomo, że jednym z najlepszych sposobów nauki języka jest wyjazd za granicę. Okazuje się, że ludzie, którzy kilka, a czasem i kilkanaście lat uczyli sie języka angielskiego i nie osiągali rewelacyjnych rezultatów, potrafią się nim bezbłędnie posługiwać po roku pobytu w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Australii. Kontakt z żywym językiem i konieczność porozumiewania okazuje się najlepszym nauczycielem.

Wyjazd wakacyjny

Wielu rodziców licealistów decyduje się swoje pociechy posłać właśnie na wakacyjny kurs językowy. Wiadomo, że dziecku należy zorganizować jakiś wyjazd, a dodatkowym jego plusem może być uzyskanie nowych umiejętności- w tym przypadku umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Młodzi ludzie zdecydowanie szybciej przyswajają nowe umiejętności i ten fakt koniecznie trzeba wykorzystać. Dzięki językowym wyjazdom wakacyjnym, młody człowiek poznaje kulturę kraju, nowych ludzi, ich obyczaje, tradycję, kuchnię a przede wszystkim jest zmuszony robić to po angielsku. Takie wyjazdy nie stawiają na pierwszym miejscu poprawnego posługiwania się gramatyką obcego języka a przede wszystkim komunikację.

Au pair

Dla starszej młodzieży i studentów niezwykle atrakcyjne mogą okazać się program au pair. Program ten dotyczy wyjazdu młodych ludzi za granicę, jego uczestnicy otrzymują darmowy pobyt i wyżywienie, a czasem nawet niewielkie kieszonkowe, w zamian podejmują się udziału w drobnych pracach domowych i opieki nad dziećmi. Au pair traktowani są nie jako darmowa pomoc domowa ale jako członkowie rodziny. Takie wyjazdy nie pociągają za sobą w związku z tym żadnych większych kosztów i pozwalają na naukę języka w praktyce.

Kursy dla obcokrajowców

Dobrym rozwiązaniem jest również uczestnictwo w kursach językowych organizowanych na terenie danego kraju. Jeżeli mamy rodzinę w Anglii, która jest w stanie nas przyjąć możemy zdecydować się na taki rodzaj wyjazdu. Należy się liczyć z tym, że w większości przypadków takie kursy są płatne, jednak dają one bardzo dobre rezultaty. Jeżeli dodatkowo zamierzamy podjąć w Anglii pracę, kurs językowy może okazać się koniecznością. Poznamy na nim innych przyjezdnych zmagających się z językiem angielskim, zdobędziemy nowe znajomości i umiejętność mówienia po angielsku.